Nebankovní půjčky v hotovosti


5/5 - (1 vote)

Nemáte bankovní účet a rádi byste si půjčili peníze? Nezoufejte! Stále máte možnost půjčit si v hotovosti. Nebankovní půjčky v hotovosti jsou jednou z několika možností, jak si půjčit.

Od ostatních se liší zejména formou doručení. Tradičně klient finanční společnosti získá své prostředky po uzavření smlouvy na svůj bankovní účet nebo poštovní poukázkou. Existuje však stále vysoké procento lidí (v Čechách okolo 12 %), kteří nemají žádný bankovní účet a tak je pro ně půjčka v hotovosti nejlepší volbou.

Půjčku v hotovosti vám až domů přinese zástupce dané společnosti a předá osobně. Celá záležitost – půjčení si – tak získává úplně jiný rozměr. Dá prostor pro komunikaci, zodpovězení dotazů a případných nejasností.

Nebankovní půjčka v hotovosti

Nebankovní půjčka v hotovosti

Nebankovní půjčka v hotovosti – krok za krokem

Samotná žádost o půjčku v hotovosti probíhá obdobným způsobem, jako u většiny ostatních. Na vás je vyplnit online žádost s uvedením veškerých potřebných údajů a vyčkáte na kontakt obchodního zástupce. Ten vyhodnotí vaše požadavky, schválí vaší žádost a oznámí vám čas svého příjezdu a doručení peněz na adresu vašeho trvalého bydliště, ke kterému obvykle dochází do několika hodin po schválení.

Po příjezdu obchodního zástupce prokážete svou totožnost občanským nebo jiným průkazem. Obchodní zástupce vám představí podmínky dané půjčky a vyzve vás k podpisu smlouvy, po němž jsou vám předány peníze.

Půjčka v hotovosti u nebankovní společnosti

Nutno říct, že půjčit si v hotovosti vám neumožní každá finanční společnost. Půjčky v hotovosti jsou dominantou jen části nebankovních společností. Navíc, půjčky v hotovosti, které vám obchodní zástupce doručí až domů, jsou často spojeny s různými poplatky. Většinou jde o poplatek za zprostředkování nebo má taková půjčka vyšší úrokovou sazbu.

Shrňme si na závěr klady a zápory nebankovních půjček v hotovosti:

+ není nutné vlastnit žádný bankovní účet

+ půjčka až do domu

+ rychlost vyřízení

+ často bez nutnosti doložení příjmu

+ osobní kontakt

– nabízí jen málo finančních společností

– často spojena s různými poplatky (za zprostředkování) nebo vyšší úroková sazba

Sdílejte článek s přáteli


5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *