100% hypotéka – na tu bohužel nedosáhnete


A je to tady! Hledali jste výraz 100% hypotéka? Pak jste ho našli, ale teď vám ho budeme muset vyvrátit! Dnešní situace na trhu financí je taková, že již dávno neexistuje podobný produkt, kde byste mohli za ručení nemovitosti získat plných sto procent. Právě název sto procent kdysi představoval výši procent, které jste mohli získat za svou nemovitost.

100 procentní hypotéka

100 procentní hypotéka již bohužel není možná

Jako u každého jiného typu hypotéky, i zde se ručilo nemovitostí. Provedl se odhad a z něj jste mohli získat plných sto procent. To je však již v dnešní době nemyslitelné a poslední roky se tato veličina upravuje. Zde musíme podotknout, že si ji neupravují společnosti nebo banky samy, ale tuto hodnotu upravuje ČNB. Ta vyjadřuje pravidla, která se týkají financování a veškerého peněžního trhu, proto se ostatní společnosti a banky musí umět přizpůsobit.

Platnost pro letošní rok 2019

V letošním roce tedy není možné tak vysoká procenta poskytnout za nemovitost a zřejmě tomu tak nebude ani v budoucnu. Maximální hranice je 70 % z odhadu, kterou můžete získat. Vyšší procento se nedává ani v bankách, ani v jiných finančních společnostech nebo v soukromém sektoru.

Jelikož jsou tato slova stále ještě často vyhledávána, pak se s nimi občas můžete na některých stránkách setkat. Většinou však odkazují na nějaký jiný finanční produkt.

Mezi ty, které jsou dávno zatracené a neexistují, patří také hypotéka bez dokládání příjmů. Zde si každý myslí, že se jedná o úvěr, u kterého nebudete muset prokazovat příjmy. Jenomže opět opak je pravdou, příjmy se však dokládání poměrně snadno. To samé platí v případě americké hypotéky bez dokládání příjmů.

Název americká sice svědčí o tom, že s penězi následně můžete naložit jakýmkoliv způsobem, ale opět bez dokládání příjmů neznamená, že bychom se na vaše příjmy nezeptali a neprověřili si, kolik vyděláváte, nebo jaké dávky pobíráte. Každý poskytovatel úvěru si tyto informace musí ověřit podle platných pravidel.

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.