Adventní trhy v zahraničí – cestovní pojištění


Adventní trhy v zahraničí se v posledních letech stávají velmi oblíbeným zpestřením mnoha občanů České republiky. Je nutné sjednat si cestovní pojištění? Pojďme se na to podívat.

Cestovní pojištění na adventní trhy v Německu a Rakousku

Když cestujeme do zahraničí, tak vždy existuje určité riziko, že se něco přihodí, něco se nepovede, dojde ke zranění, rozbití věcí nebo krádeži. A protože do zahraničí na adventní trhy každoročně vyjíždějí statisíce Čechů, někomu to štěstí nepřeje a něco se přihodí. Nemusíte být zrovna smolař, ale může se stát, že to vyjde na Vás.

Nejčastější destinace jsou Salcburk, Vídeň, Norimberk, Drážďany, Budapešť

Osobně nerad platím za zbytečnosti. Když to jde, platbě se vyhnu a radši si koupím něco, z čeho mám užitek. Nicméně někdy má člověk „tušení“ a říká si, že na těch trzích se mu může něco přihodit. Osobně na toto tušení dám a radši se pojistím. Jedná se o jeden den, a když zvolíte správnou pojišťovnu, tak Vás vyjde platba na desetikoruny.

Rizika v zahraničí – stačí mi kartička pojišťovny?

Obecně Evropský průkaz zdravotního pojištění (modrá karta) Vás kryje, ale řekněme nedostatečně. Nevztahuje se na Vás například pojištění na transport do nemocnice nebo převoz do České republiky.

Ceny pojištění startují na 17 korunách za osobu a den.

Alternativou může být pojištění u platebních karet. Dejte si ale pozor, aby pojištění mělo dostatečné limity, nebo neobsahovalo nějaké nepříjemné výluky.

Pojištění odpovědnosti nebo úrazu

Samotnou kapitolou je pojištění odpovědnosti za škodu (rozbité ozdoby, poničený stánek), nebo pojištění úrazu (náledí bývá před Vánoci na hodně místech). Samostatnou kapitolou jsou zloději.
Před každou cestou je nutné zvážit, jaké riziko chcete podstoupit, nebo zda si raději zaplatíte pojištění. Je to jen na Vás, zda si dáte pozor, pojedete bez pojištění, ale budete se koukat pod nohy, kde je led a hlídat si kabelku, případně si žádnou nebrat.
Pro ty, co se chtějí nechat pojistit, uvádím svůj tip.
Vzhledem ke zkušenosti z jiných typů pojištění už nyní volím pouze osvědčené pojišťovny. Pokud se Vám totiž něco stane, je rozdíl jestli dostanete zaplaceno za týden nebo za 3 měsíce a částka se může diametrálně lišit. Také se velmi liší krátkodobé pojištění u různých pojišťoven. Řada pojišťoven totiž začíná na nějaké fixní částce, řekněme 100 korun za první den pojištění, ale pak tato částka relativně klesá (2 dny – 160 korun atd.). Protože na adventní trhy jedete na jeden den nebo na víkend, vybrali jsme pro Vás ČSOB Pojišťovnu, kde ceny startují na 17 korunách za den.
Informace o produktu:
Základní pojištění stojí 17 korun na den/osobu.

  • Limit plnění je 2 500 000 Kč
  • Pokud budete muset v zahraničí zůstat kvůli úrazu déle, automaticky dojde k prodloužení pojistné doby

Rozšířené pojištění stojí 25 Kč osobu/den.

    • Limit plnění je 4 000 000 Kč
    • Rozšířené asistenční služby

Spočítat pojištění přímo pro Vaši cestu!

Obecně se doporučuje přidat si pojištění odpovědnosti, které ČSOB pojišťovna nabízí za 6 Kč na den. Pokud nemáte životní pojištění, ve kterém je úrazové pojištění, pak se doporučuje sjednat i úrazové pojištění za 3Kč na den.

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.