Výpověď ve zkušební době vzor – formulář 2014


5/5 - (4 votes)

Zkušební doba se nejčastěji sjednává na 3 měsíce, je uvedena v pracovní smlouvě a používá se k tomu, aby si zaměstnanec a zaměstnavatel vyzkoušeli, jak si budou „sedět“.

Výpověď ve zkušební době 2014

Zkušební doba může trvat maximálně 3 měsíce (u vedoucích zaměstnanců až 6 měsíců), ale není problém mít zkušební kratší, například jeden nebo dva měsíce, vše záleží na tom, co je ujednáno v pracovní smlouvě.  Zkušební doba může být sjednána i při přechodu na vedoucí pracovní místo, i když jste předtím již několik let u zaměstnavatele pracovali.

Zkušební doba musí být sjednána písemně, také není možné jí dodatečně prodlužovat. Dle zákoníku práce nesmí být zkušební doba delší než polovina sjednané doby trvání pracovního poměru. Pokud je pracovní poměr sjednán na 3 měsíce, zkušební doba může být maximálně jeden a půl měsíční.

Výpověď ve zkušební době se podává bez udání důvodů. Výpověď ze strany zaměstnance ve zkušební době i výpověď ze strany zaměstnavatele ve zkušební době musí být v písemné podobě.

Nejjednodušší je osobní doručení. Zaměstnavatel nesmí zrušit pracovní poměr během prvních 14 dnů. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější. Pokud například zaměstnanec doručí výpověď ve zkušební době zaměstnavateli, s tím, že pracovní poměr chce ukončit za 5 dní, nic nebrání zaměstnavateli ukončit pracovní poměr okamžitě, nebo k jinému z oněch 5 dní. Toto platí i obráceně.

Vzor výpovědi ve zkušební době formulář – vzor 2014 ke stažení

Výpověď dohodou.docx (novější formát Word)

Výpověď dohodou.doc (starší formát Word)

Autor úvodního obrázku: ywel

Sdílejte článek s přáteli


5/5 - (4 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *