Virtuální sídlo firmy v Praze


Od roku 2014 se požadavek na základní jmění společnosti s ručením omezeným výrazně snížil. Snížení bylo velmi razantní, z 200 000 Kč na pouhou jednu korunu. Samozřejmě založení firmy Vás nebude stát pouze tuto sumu, je třeba počítat s cca 20 tisíci korunami na úkony a dokumenty. Přesto je tato forma podnikání levnější než kdy dřív.

Virtuální sídlo společnosti

Po založení společnosti nastává problém se splněním zákonné povinnosti – firma musí mít sídlo. Pokud jste podnájemníci, bydlíte v družstevním bytě, či si chcete pouze chránit svoje soukromí, můžete mít problém. Kam umístit sídlo pro firmu? Jinou nemovitost nevlastníte a peníze na zřízení kanceláře chcete v začátku investovat rozumněji.

Poskytnutí sídla pro firmy

Řešením může být virtuální sídlo firmy. Na tuto službu se v posledních letech a měsících začíná specializovat stále více firem. Za určitý měsíční poplatek v řádech stokorun za měsíc získá Vaše společnost sídlo na známé adrese, splníte tedy zákonnou povinnost a přitom nemusíte platit drahé nájmy.

Sídlo firmy v Praze

Určitým paradoxem může být sídlo firmy v Praze, na první pohled by se zdálo, že zde bude virtuální sídlo nejnákladnější, ve většině případů je to ale naopak. Díky velké konkurenci se ceny dostávají stále níže a poskytovatelé sídel pro firmy se snaží zkvalitňovat svoje služby.

Virtuální sídlo firmy podvod?

Při výběru buďte obezřetní, přece jen předáváte na poskytovatele svoji adresu a s tím souvisí i Vaše reputace. Na sídlo firmy Vám bude chodit oficiální korespondence a určitě nechcete, aby se Vám nějaký dopis zatoulal.  Proto dejte na zkušenosti ostatních, sledujte skryté poplatky, uvědomte si, zda virtuální sídlo opravdu potřebujete a není jiné cesty. Nebojte se oslovit jiné zákazníky využívající služby poskytovatele.

Auto úvodního obrázku: mn-que

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.