Virtuální sídlo firmy – s.r.o.


Řada z nás bydlí v podnájmu, či s rodiči a začíná „rozjíždět“ podnikání. Rodiče tomu ale často nejsou nakloněni a nájemci často v nájemní smlouvě zakazují mít sídlo firmy v pronajímaném bytě. Pronajmout si vlastní kancelář na slušné adrese ovšem stojí mnoho tisíc za měsíc, což jsou ze začátku podnikání vyhozené peníze, zvláště když chcete podnikat přes internet a schůzky s obchodními partnery nebudou příliš časté. Řešením může být virtuální sídlo firmy. Oficiální sídlo firmy bude na některé z adres, na které daná firma provozující virtuální sídla vlastní prostor. Firma za Vás bude přebírat došlou poštu, oznámení, zásilky, a pokud je solidní, bude Vás ihned informovat o jejich přijetí mailem, SMS nebo telefonicky. Za příplatek je většinou umožněno pronajmout si prostor na adrese Vaší firmy jen po dobu důležitého jednání, takže i při obchodních schůzkách nemusíte platit vysoký paušální nájem.

Ceny za virtuální sídlo firmy startují kolem 300 korun za měsíc, vždy je však potřeba podrobně prostudovat, co která společnost za danou cenu nabízí a rozhodnout se, co vlastně potřebujete.

Sídlo firmy ale řešíte souběžně se samotným založením s.r.o. a pokud nemáte moc času na zakládání společnosti a obíhání všech úřadů, můžete využít pomoci některé ze specializovaných firem (více například: založení sro přes Online Invest sro). Vše Vám vyřídí rychle (cca do 14 dnů) a máte jistotu, že nebudete mít problémy s úřady hned od začátku. Specializované firmy neposkytují pouze zakládání společností, ale také další služby jako například změny sro, úpravy informací o společnících apod.

Máte vlastní zkušenost se založením společnosti přes zprostředkovatelskou firmu? Máte virtuální sídlo firmy? Napište nám svoje zkušenosti do diskuze!

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.