Uložení SPZ do depozitu


Neprovozujete Vaše vozitdlo celý rok a chcete se vyhnout placení povinného ručení nebo jen máte levnější nabídku povinného ručení od jiné pojišťovny a nechcete čekat až do výročí? Řešením může být odevzdání spz do depozitu.

Stačí se dostavit na úřad, který provádí úkony s registrem motorových vozidel. S sebou vezměte malý a velký technický průkaz, obě SPZ, osvědčení o registraci vozidla, prohlášení, že toto vozidlo není odstaveno na veřejné komunikaci. Na úřadu pak stačí vyplnit žádost o vyřazení vozidla z registru vozidel.

Úkon vložení značky do depozitu stojí 100 Kč a vyřadit takto můžete vozidlo až na 18 po sobě jdoucích měsíců.
Po odhlášení stačí zajít na pobočku pojišťovny, u které máte sjednané povinné ručení a toto pojištění vypovědět. Budete k tomu potřebovat potvrzení od úřadu o odevzdání značky do depozitu. Možností je také odeslání výpovědi písemně poštou, musíte však přiložit naskenované potvrzení o devzdání značek.

Následující den (pokud usilujete o levnější povinné ručení u jiné pojišťovny) nebo zkrátka až znovu budete chtít vozidlo využívat, si sjednejte nové povinné ručení a spolu s platnou technickou zajděte na úřad vyzvednout auto z depozitu.

Při vyzvednutí značek z depozitu již poplatek neplatíte, zaplacen byl na počátku.

Autor obrázku: Matt Erasmus

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.