Ready made společnosti – prodej ready made


4.8/5 - (5 votes)

Založit si vlastní společnost může být, díky našim úřadům, celkem zdlouhavé. Pokud máte podnikatelský záměr, kde jde o čas, nebo nemáte dostatek sil „oběhat“ všechny úřady, koupě ready made společnosti by mohla být řešením.

Ready made společnost je společnost, která je založena, zapsána v obchodním rejstříku, má jednatele, splacený základní kapitál, IČO, název a sídlo. Společnost ale nepodniká, pouze existuje. Vlastní ji firma zabývající se prodejem ready made společností.  Firma již vše zařídila a nový kupující (Vy) se tak vyhne z velké části úřadům.

Když se rozhodnete ready made společnost zakoupit, je třeba uspořádat valnou hromadu společnosti, kde dojde k odvolání současného jednatele (pravděpodobně osoby z prodávající firmy zabývající se ready made prodejem společností) a novým jednatelem se stanete Vy. Vše si představte jako notářský zápis, nikoliv jako nějaké shromáždění.

Ready made s.r.o, ready made a.s. nebo ready made evropská společnost?

Výběr formy podnikání je zcela na Vás, každá forma má svoje výhody a hodí se pro různé podnikatelské záměry.

U ready made s.r.o. je třeba počítat s výdajem kolem 20 až 50 tisíc, cena záleží na množství služeb, které budete chtít využít. Nutné je cenu porovnat s cenou, kterou jste schopni dosáhnout svépomocí, ta se pohybuje kolem desetitisíc korun. Sám si člověk s.r.o. založí přibližně za týden práce, většinou však za kratší dobu.

Ready made akciová společnost Vás vyjde podstatně dráž, ceny začínají někde na 60 tisících korunách.

Řada společností také zakládá ready made evropské společnosti, jejich výhodou je snadná změna sídla mezi zeměmi EU. Ceny se pohybují ve stejném pásmu jako u akciových společností.

Autor úvodního obrázku: asterisc21

Sdílejte článek s přáteli


4.8/5 - (5 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *