Je Půjčkomat podvod?


Do svízelné situace s krátkodobým nedostatkem financí se může dostat každý. Pokud Vám dojdou peníze jen chvíli před výplatou, či Vás překvapí nečekané výdaje jako rozbitá pračka, či nefunkční trouba, máte možnost využít téměř nové služby, půjčky na pár dní. Dnes se podíváme na jednoho z největších poskytovatelů těchto služeb u nás.

Půjčkomat.cz

Tento server funguje na principech takzvané „finské“ půjčky, kdy si půjčíte do dvaceti tisíc korun na méně než měsíc. Server provozuje společnost s ručením omezením Friendly Finance s.r.o. Peníze získáte opravdu snadno. Při registraci vyplníte formulář (občan ČR, starší 18-ti let) a potvrdíte souhlas s podmínkami smlouvy o úvěru. Základem je nemít prodlení ve splácení úvěrů u jiných institucí. Společnost nabízí telefonickou a e-mailovou podporu nejen ve všední dny, ale i o víkendech a svátcích, takže pokud se při registraci, či sjednávání dostanete do nesnází, pomohou Vám. Půjčkomat se nesnaží vydělávat dodatečně na vysoce zpoplatněných telefonních linkách, za hovor platíte pouze běžnou sazbu.
Finance

Je úrok opravdu tak vysoký?

Poté už můžete požádat o Vámi vybraný obnos a dobu půjčky. Úroky jsou vůči půjčené částce opravdu vysoké, RPSN (kolik Vás bude stát vypůjčení přepočítáno na rok) dosahuje až 730 %, což někteří na diskuzích o Půjčkomatu považují za lichvářské praktiky. Musíte ovšem brát v úvahu několik faktorů. Nikdo po Vás nechce dokládat příjmy, peníze máte ihned na účtu, navíc se zpracováním úvěru vznikají společnosti určité náklady a platí za expresní odeslání peněz na Váš účet.

Příklad půjčky Půjčkomatu

Půjčit si můžete například 10 tisíc korun na sedm dní. Po týdnu firmě vrátíte 11.200 korun. RPSN v tomto případě bude činit 625,7%. Běžné spotřebitelské půjčky se pohybují do 20% RPSN. Nikdo Vás nenutí půjčovat si, je to pouze Vaše rozhodnutí. Každý by měl doma mít bezpečnostní polštář ve výši dvou až tří měsíčních platů. Potom Vás nečekané výdaje nevyvedou z rovnováhy a sáhnout po službách tohoto typu nebudete muset. Napište nám prosím svoji zkušenost, či recenzi na pujckomat.cz do diskuze.

Autor úvodního obrázku: Tax Credits

Sdílejte článek s přáteli


Comments
  1. 6 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.