13 nápadů, jak si přivydělat na mateřské dovolené


Pokud jste na mateřské nebo rodičovské dovolené, určitě se vám chodí každá koruna. Kvůli péči o dítě ale nemáte čas chodit na brigády nebo do práce. Zde je pár tipů pro maminky, jak si mohou přivydělat.

Hlídání dětí

Školy jsou poslední dobou přeplněné a některé ani neberou dětí mladší tří let. Navíc se určitě pohybujete mezi dalšími maminkami, které občas sami kvůli přivýdělku nebo odpočinku potřebují hlídání. Můžete si tak vytvořit svojí malou školku. Investice navíc není potřeba téměř žádná, pokud máte doma dítě, máte automaticky i hračky a děti si navíc mohou hrát spolu.

Hlídání dětí může být fajn, ale nesmí se vymknout kontrole

Brigáda hlídání dětí

Práce z domova (balení dopisů do obálek, sestrojování věcí)

Pokud se podíváte na různé servery nabízející práci, určitě zde bude i pár nabídek na brigádu z domova. Většinou to bývá komplementace různých věcí, balení dopisů a letáků do obálek… Dejte si pozor na nabídky, kde po vás chtějí dopředu finanční obnos do začátků – jedná se o podvod. Pokud nějaká firma nabízí práci, měla by všechny náklady obstarat sama.

Copywriting

Rádi píšete a máte plno zajímavých zážitků a rad, se kterými se chcete podělit s ostatními? Pište za peníze. Stejně můžete postupovat i v případě, kdy jste znalá českého jazyka (můžete zpracovávat korektury), nebo jazyka cizího (překlad textů, korektury).

Pokud máte o tento typ práce zájem, doporučujeme vám provést registraci například na stránce Copywriting.cz, nabídnout své služby na Jobs.cz nebo se podívat již na zadané poptávky na Webtrhu.

Zajímala by vás práce na PC z domova, kontaktujte nás přes sekci kontakt. Neustále hledáme schopné spolupracovníky a třeba navážeme dlouhodobou spolupráci právě spolu 🙂

Psát tak můžete ve chvílích kdy budete mít volno a kdy vám to mrňous umožní :).

Práce na PC - brigáda

Práce na PC – brigáda

Prodej fotografií

Umíte fotit a ke všemu vás to ještě baví? Foťte za peníze. Foťte vše možné, co vám zrovna přijde do hledáčku a fotky prodejte do fotobanky.

Své fotografie můžete nabízet například na Shutterstocku nebo na Adobe (bývalý server Fotolia).

Instagram, Facebook, další sociální sítě

Trávíte hodně času na sociálních sítích? Pokud váš profil sleduje alespoň deset tisíc lidí a více, zkuste se spojit s různými firmami a za úplatu propagovat jejich zboží. Reklama dnes takto funguje naprosto běžně.

Další zajímavou možností je správa sociálních kampaní pro tyto firmy. Dostanete do své správy Facebookovou nebo Instagramovou kampaň a na vás bude, abyste ji plnila zajímavými informacemi a komunikovala s fanoušky.

E-shop, blog, web

Mnoho maminek na mateřské si založí svůj eshop. Prodávat můžete plno různých věcí – své ruční výrobky, zboží z jiných zemí, které u nás není, nebo tam vychází levněji. Ovšem počítejte s tím, že aby se eshop řádně rozběhl, chce to čas a hlavně trpělivost. Neztrácejte proto naději, když to nepůjde okamžitě jako na běžícím páse.

NÁŠ TIP: Pokud si chcete založit vlastní e-shop a to za rozumný peníz, doporučujeme vám Eshop-rychle.cz (nabízejí možnost vyzkoušení e-shopu na 14 dní zdarma).

Další možností je provozování vlastních webových stránek nebo blogu, kam budete vkládat vlastní texty a názory. Na tomto webu následně můžete prodávat reklamu či další služby. Na první pohled se zdá o jednoduchou záležitost, ale z vlastní zkušenosti vám mohu potvrdit, že spíše opak je pravdou…

Prodej zbytečných věcí

Leží vám doma plno zbytečných věcí, které nepoužíváte? Prodejte je! Můžete prodat oblečení, které nenosíte, nábytek, spotřebiče, knihy apod. Pokud chcete prodat oblečení, zaregistrujte se na Vinted.cz, pokud nábytek a další, zkuste LetGo nebo Facebook a jejich Marketplace.

Doučování

Je předmět či učivo, které zvládáte skvěle? Ovládáte češtinu, matematiku, cizí jazyk, nebo práci s PC? Využijte toho a nabídněte své znalosti dalším. Je spousta lidí, kteří ocení nižší ceny, než ve vzdělávacích centrech a osobitější přístup.

Doučování matematiky

Troufnete si na doučování matematiky a geometrie?

Prodávejte své výrobky

Umíte šít nebo vyrábět šperky? Pusťte se s chutí do vyrábění a své výrobky poté prodávejte ostatním. Můžete vyrábět i na zakázku. Výrobky pak můžete prodávat na www.fler.cz.

Domácí práce

Máte ve svém okolí lidi, kteří neradi žehlí, perou, uklízí? Nabídněte jim své služby a dělejte tyto práce za ně. Cenu si stanovíte sama, a pokud jste navíc při této práci pečlivá, ostatní to ocení.

Pečení a vaření

Je spousta lidí, kteří nechtějí nebo nemají čas vařit a péct a přesto všechno si rádi vychutnají domácí kuchyni a zákusky. Pokud máte talent a vaření a pečení vám jde, není nad čím váhat.

Venčení psů

Máte v okolí lidi, kteří vlastní psy, ale kvůli práci nemají čas je vyvenčit tak často, jak by si přáli? Nabídněte jim své služby. Navíc si sami uděláte zdravou procházku a načerpáte nové síly. Pro milovníky pejsků snad neexistuje zajímavější forma přivýdělku :).

A co vy, jak si přivyděláváte na mateřské dovolené?

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.