Nejlevnější cestovní pojištění aneb buďte chytřejší než Váš soused


Většina lidí ve Vašem okolí jistě cestuje na dovolenou, mají ale sjednané výhodné a kvalitní pojištění? Vyvarujte se chyb, které dělají oni. Cestovní pojištění pokrývá rizika, která mohou potkat na dovolené každého z nás.

Dopravní nehoda v Itálii, bolavý zub v Paříži nebo popálení od medůzy při koupání ve Španělsku jistě nejsou příhody, které by se nemohly stát právě Vám. Po šoku z nehody vyhledáte lékařské ošetření a může Vás potkat další nemilé překvapení. Bez kvalitního cestovního pojištění budete veškerou lékařskou péči hradit z vlastní kapsy a částky k úhradě se snadno mohou vyšplhat k desetitisícům korun.

Tipy pro sjednání cestovního pojištění

Pojištění si můžete sjednat mnoha způsoby – na pobočce pojišťovny, v bankomatu, přes finančního poradce, na internetu, … Většina pojišťoven právě na internetu nabízí slevu ve výši 10-ti a více procent. Navíc si tento druh pojištění sjednáte z pohodlí domova, což oceníte zejména v době, kdy za pár hodin odjíždíte a na pojištění jste při zařizování všeho ostatního zapomněli. Nedoporučujeme Vám však sjednávat si pojištění přímo se zájezdem u cestovní kanceláře, je to sice pohodlné, ale na druhou stranu můžete za cestovní pojištění zaplatit i dvoj až trojnásobek běžné částky.

Cestování po silnici

Pozor na výběr destinace

Při sjednávání pojištění se vyvarujte toho, abyste zbytečně platili za něco, co nechcete. Nejčastější chybou pojišťoven je, že rozdělují pojištění na Evropu a Svět. Přitom pod položkou Evropa jsou skryty i časté prázdninové destinace mimo Evropu! Rozdíl v zaplaceném pojistném je pak propastný, kdy zpravidla za pojištění do celého světa platíte dvojnásobek. Mezi „evropské“ destinace patří většinou: Turecko, Maroko, Tunisko, Egypt, Izrael, Kanárské ostrovy, Azory a další méně časté destinace. Proto si vždy při sjednávání ověřte, pokud cestujete mimo geografickou Evropu, zda náhodou cíl Vaší cesty nespadá pod pojištění Evropy. Praktický postup při nutnosti čerpání cestovního pojištění si popíšeme v některém z dalších článků.

Autor obrázku: Liamfm

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.