Insolvence fyzických osob – seznam dlužníku


Banky i nebankovní instituce se snaží maximálně snížit svoji ztrátu a nepůjčovat osobám, které své půjčky neplatí, neboli jsou na seznamu dlužníků. Více již v našem článku o insolvenci fyzických osob.

Insolvence fyzických osob – seznam dlužníku

Když jdete do banky nebo do nebankovní společnosti žádat o půjčku, úvěr nebo hypotéku, vždy si Vás potencionální věřitel prověří v registrech. Registrů je celá řada např. BRKI – bankovní registr klientských informací, kde si banky sdílejí informace mezi sebou. Banky vidí, kde máte úvěr, kolik máte půjčeno apod. Dalším registrem je NRKI, jedná se nebankovní registr klientských informací a jsou zde informace z půjček mimo banky. Známým seznamem dlužníků je také SOLUS, což je nebankovní registr.

Insolvenční řízení seznam dlužníků

Nově můžete vyhledávat informace o dlužnících – fyzických osobách v insolvenčním rejstříku spravovaném ministerstvem spravedlnosti – veřejně přístupný je na stránkách https://isir.justice.cz

Vyhledávat můžete podle mnoha kriteríí:
Příjmení/názvu, Křestního jména fyzické osoby, IČ, Data narození, rodného čísla u fyzické osoby, obce, spisové značky apod.

Po vyhledání Vámi hledaného případu pak můžete procházet všechny dokumenty, které se daného řízení týkají. Dokumenty jsou zveřejňovány hned po jejich doručení soudu a jsou ve formátu PDF.

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.