Nové byty jsou stále dostupnější. Díky nízkým úrokům hypoték


Nejlepší čas na koupi vlastního bytu. Tak se dají přeložit poslední výsledky Indexu dostupnosti bydlení. Klesl pod 30 %.  Znamená to, že domácnosti, které mají hypotéku, na její zaplacení měsíčně dají méně než 30 % ze svého čistého příjmu.

Snížení indexu pomohla stagnace cen bytů a nižší úroková sazba hypoték. Úrok u hypoték klesl pod 3 % na 2,93 %. Právě to nejvíc přispělo k poklesu indexu na 29,9 %. Vyžít s hypotékou je tak stále jednodušší. Zvlášť v porovnání s obdobím před pěti lety, kdy Index dostupnosti bydlení přesahoval 50 %.

Cena nových bytů v Praze jde dolů

Zvlášť výhodné jsou nové byty v Praze, jejichž cena v poslední době klesá. Vycházejí výrazně levněji než starší. Zatímco nové byty v Praze jsou na prodej za 54 400 korun za metr čtvereční, průměrná cena všech bytů v Praze je o víc než 7 000 korun vyšší.

Sehnat přitom v Praze kvalitní nové byty není nijak složité. Právě nyní jsou na prodej například nové byty v rezidenci Kaskády Barrandov v Praze 5.

Prodej bytů na hypotéku

Prodej bytů na hypotéku

Nakupují singles a mladé rodiny

Právě díky nižším cenám bytům i klesajícím úrokovým sazbám hypoték, stoupá zájem o nové byty, které jsou na prodej v Praze.  Často si je vyhlížejí zejména mladé rodiny nebo takzvaní singles. Na rozdíl od rodin žijí sami a nemají žádný vážný vztah.

Oba typy zájemců o nové byty v Praze proto mají jiné nároky na bydlení. Zatímco rodiny chtějí větší byty, singles dávají přednost 1+kk či 2+kk s nadstandardním vybavením.

V rezidenci Kaskády Barrandov v Praze 5, kde jsou nyní na prodej nové byty, si přitom vyberou singles i rodiny. Kousek od novostaveb je přírodní park Prokopské údolí a v okolí jsou obchody, restaurace, poliklinika i škola. Byty na prodej v rezidenci Kaskády Barrandov v Praze 5 jsou navíc od 1+kk do 4+kk, takže si vybere každý.

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.