Běžný účet od 15 let


Právě ti bylo patnáct a chceš si založit vlastní účet, aby sis mohl konečně hospodařit s kapesným sám? Pak čti dál a zjisti, co pro to musíš udělat.

Teď už nepatříš mezi děti, ale mezi studenty, proto hledej mezi studentskými účty, většina bank ti dovolí si ho založit už v patnácti. Budeš si muset dojít účet založit na pobočku banky, hlavně si nezapomeň vzít sebou občanku a pár stovek, někde chtějí počáteční vklad. Musíš sebou vzít taky svýho taťku, mamku nebo jednoduše zákonného zástupce. Nepomeň mu připomenout ať si sebou nezapomene vzít rodný list, kde jsi napsaný a taky raději občanku. Tvůj studentský účet bude mít většinou vedení účtu zdarma. Párkrát za měsíc bys taky měl mít výběr z bankomatu zdarma. Tyhle informace najdeš v podmínkách každé banky, neboj se porovnávat, vyplatí se ti to.

Můžeš začít koukat na velký banky, jako jsou Komerční banka, ČSOB, Česká spořitelna. Úplně výhodné podmínky u nich ale nečekej, většinou mají složitou strukturu poplatků a není lehké se v tom vyznat. Můžeš taky kouknout na menší banky, jako jsou UniCredit, Raiffeisen bank, Ge Money. Nejvýhodnější účty mají obecně Fio banka a Air bank.

Doporučuju ti si rovnou zřídit i internetové bankovnictví pro studenty, budeš mít přístup ke svým penězům online, můžeš platit za nákupy v e-shopech a ušetří ti to kupu času.

Autor úvodního obrázku: CollegeDegrees360

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.