Best Doctors – pojištění léčby a konzultace závažných diagnóz


V minulém týdnu přišla na český trh novinka v podobě pojištění s názvem „Best Doctors“ od ČSOB Pojišťovny. Od letošního roku je dostupné i na Slovensku od pojišťovny Allianz. O co se jedná a zda se toto pojištění hodí právě pro Vás, se dozvíte v článku níže.

Best Doctors je americká společnost, založená v Bostonu v USA již v roce 1989. Specializuje se na spolupráci se špičkovými lékaři ze všech oborů. Jejích služeb využívá po celém světě přes 40 milionů klientů.

Co je pojištěním kryto?

Pojištění Best Doctors zahrnuje krytí rizika konkrétního výčtu závažných diagnóz. Zahrnuje tyto diagnózy:

  • Zhoubný nádor
  • Transplantace orgánu nebo tkáně
  • Bypass koronárních tepen
  • Náhrady srdečních chlopní
  • Neurochirurgický zákrok

Pokud bude u Vás nalezen jeden z těchto problémů, můžete využít v rámci pojištění těchto dvou služeb.

1) Inter Consultation zahrnuje vyhotovení druhého odborného lékařského posudku, vypracovaného špičkou v daném oboru medicíny (na základě poskytnuté dokumentace).
Posudek bude poté sloužit k potvrzení diagnózy nebo k navržení jiného postupu léčby a nabídnutí možnosti poskytnutí péče u zahraničního specialisty.

Best Doctors

2) Find BestCare je zajištění léčby zjištěného onemocnění u lékařské špičky v zahraničí. Čerpání druhé služby je podmíněno využítím služby první. V praxi pak vypadá postup následovně, je Vám diagnostikována závažná diagnóza z výčtu. Jsou Vám udělány všechny nutné testy. Poté poskytnete společnosti Best Doctors svou dokumentaci a je Vám vyhotovem další posudek. V případě využití léčby v zahraničí je Vám a jedné Vaší blízké osobě jako doprovodu hrazena cesta, ubytování ve 3-4 hvězdičkovém hotelu u zdravotnického zařízení, zákrok, pooperační péče v rozsahu jednoho měsíce a cesta domů.

Pojišťovna za své klienty uhradí náklady až do výše 50 miliónů korun. Podmínkou je neonemocnět do tří měsíců od počátku pojištění. Hrazeny nejsou náklady na lékaře v České republice.

Cena pojištění Best Doctors

Pojistit se můžete ve věku od 30ti dnů po 60 let. Cena pojištění je rozdělena do několika pásem podle pravděpodobnosti plnění. Do 18-ti let 1.760 Kč za rok. Do 64 let 4.288 Kč za rok. Do 74 let 9.120 Kč. Pojištěni můžete zůstat až do 75. narozenin, ale vstoupit musíte před dovršením 60-ti let.

O svůj názor, či recenzi na Best Doctors se s námi můžete podělit v diskuzi.

Autor úvodního obrázku: Damon Sacks

Sdílejte článek s přáteli


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.